Shqipëri-Islandë/ Mbyllet pjesa e parë, Dermaku i hap rrugën e fitores kuqezinjve

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Islandë me rezultatin 1-0 për kuqezinjtë.

Në minutën e 32-të, tanët kanë kaluar në avantazh pas një harkimi perfekt të Memushajt dhe Kastriot Dermaku me kokë ka mposhtur portierin islandez.

  • LAJMI I FUNDIT | Një ekip i A2 ka hyrë në kampin famëkeq të ISIS në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Kampi i Al Hol u bë i njohur për shkak të vogëlushit Alvin Berisha
  • LAJMI I FUNDIT | Në kampin e Al Hol jetojnë 74 mijë persona, mes tyre dhe shqiptarë
  • LAJMI I FUNDIT | A2 po ndjek nga afër historinë e këtyre njerëzve të lënë në mëshirë të fatit
  • LAJMI I FUNDIT | Gazetari Jul Kasapi e operatori Indrit Myftari janë në Siri, pranë kampit Al Hol