Surpriza e madhe, SHBA eliminohet nga Botërori i Basketbollit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë eliminuar nga Botërori i Basketbollit që po luhet në Kinë, duke shkaktuar surprizën e radhës pasi dje doli jashtë kompeticionit edhe Serbia, ekipi tjetër pretendent për fitoren e trofeut.

Franca ishte ekipi që arriti të mundë në çerekfinale ekipin amerikan me rezultatin 89-79, me amerikanët që në këtë turne nuk u paraqitën me lojtarët më të mirë që ka në dispozicion.

Vetëm Donovan Mitchell luajti në nivel të lartë, por pikët e tij nuk ishin të mjaftueshme për të përballuar francezët Fournier dhe Gobert, të cilët gjithashtu luajnë në NBA.

Tashmë, në gjysmëfinale, Franca do të përballet me Argjentinën.

  • LAJMI I FUNDIT | Detaje të reja nga udhëtimi i gazetarit të A2, Jul Kasapi në kampin e ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Dëshmitë e shqiptarëve të bllokuar në kampin e Al Hawl në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Pamje të papublikuara më parë brenda kampit famëkeq të ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Historitë e dhimbshme të shqiptarëve që duan të kthehen në Atdhe
  • LAJMI I FUNDIT | Pas disa orësh ecje në kamp grupi i xhirimit gjeti grupin e shqiptarëve
  • LAJMI I FUNDIT | Ermir Gjinishi: Brenda kampit mund të ketë dhe ish luftëtarë të ISIS