Aksidenti i mjetit të blinduar te “Shqiponja”, zbardhet dëshmia e shoferit

Zbardhet dëshmia e shoferit që u aksidentua mbrëmë tek rrethrrotulli i sheshit “Shqiponja”.

34-vjeçari Eldin Dergjini është shprehur para grupit hetimor që ka qenë duke udhëtuar me shpejtësi dhe është goditur nga një makinë nga pas dhe për pasojë u përplas me bordurën e rrugës nga ku ka humbur kontrollin e automjetit.

Më pas, Dergjini ka deklaruar se është larguar në këmbë dhe ka marrë taksi për të shkuar në një spital privat për t’u mjekuar. 34-vjeçari nga Shkodra pretendon që e ka sjellë makinën nga jashtë dhe priste ta pajiste me dokumenta.

Dergjini është person me precedent penal, i arrestuar në Shqipëri për kundërshtim të punonjësit të rendit publik dhe në Itali për lëndë narkotike. Automjeti është dërguar në Drejtorinë e Policisë Tiranë ku i është nënshtruar kontrolleve.

  • LAJMI I FUNDIT | Detaje të reja nga udhëtimi i gazetarit të A2, Jul Kasapi në kampin e ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Dëshmitë e shqiptarëve të bllokuar në kampin e Al Hawl në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Pamje të papublikuara më parë brenda kampit famëkeq të ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Historitë e dhimbshme të shqiptarëve që duan të kthehen në Atdhe
  • LAJMI I FUNDIT | Pas disa orësh ecje në kamp grupi i xhirimit gjeti grupin e shqiptarëve
  • LAJMI I FUNDIT | Ermir Gjinishi: Brenda kampit mund të ketë dhe ish luftëtarë të ISIS