Djegia e kabinës le pa energji një zonë në Fushë Krujë

Një kabinë elektrike ka marrë flakë mbrëmjen e së mërkurës në Fushë Krujë duke lënë pa energji dhjetëra banesa që ndodheshin pranë saj. Kabina e djegur operonte me pajisjes të vjetra dhe ishte ndërtuar që në kohën e elektrifikimit.

OSHEE stakoi të fiderin që kalonte në zonë për motive sigurie dhe për të bërë të mundur shuarjen e flakëve nga zjarrfikësit.

Ndërkohë ka nisur puna nga ana e specialistëve të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike për zëvendësimin e kabinës së dëmtuar dhe rikthimin në normalitet të furnizimit me energji.

  • LAJMI I FUNDIT | Detaje të reja nga udhëtimi i gazetarit të A2, Jul Kasapi në kampin e ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Dëshmitë e shqiptarëve të bllokuar në kampin e Al Hawl në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Pamje të papublikuara më parë brenda kampit famëkeq të ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Historitë e dhimbshme të shqiptarëve që duan të kthehen në Atdhe
  • LAJMI I FUNDIT | Pas disa orësh ecje në kamp grupi i xhirimit gjeti grupin e shqiptarëve
  • LAJMI I FUNDIT | Ermir Gjinishi: Brenda kampit mund të ketë dhe ish luftëtarë të ISIS