Basketbolli botëror flet spanjisht. Argjentina mund Francën, finale me Spanjën

basketball world cup argentina france 778590 600x338

Argjentina ka mundësinë të përsërisë ëndrrën që në vitin magjik 2004 i dhuroi medaljen e artë në Olimpiadën e Athinës, të pasuar nga bronzi i Pekin 2008.

Ekipi latinoamerikan mundi me një lehtësi të habitshme Francën që kishte mundur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe tani përgatitet të sfidojë Spanjën, në një finale ku lojtarët në fushë do të kuptohen shumë mirë, sepse flasin të njëjtën gjuhë.   

Gjysmëfinalja e dytë përfundoi 80-66, me mitikun Luis Scola, që ishte edhe në finalen e Athinës, që shënoi 28 pikë në një ndeshje tërësisht të dominuar.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte