Shpallet lojtari i ndeshjes, i dhurojnë një Kallashnikov

18435288 7460033 image a 29 1568366604680 600x338

Portieri i hokeit në akull në Rusi, Saveli Kononov, u befasua edhe vetë kur i dhuruan një automatik Kallashnikov pasi u shpall lojtari i ndeshjes në fitoren 3-2 të skuadrës së tij Izhstal Izhevsk kundër Chelmet. Armën ia dorëzoi kapiteni i skuadrës, pasi u votua nga kolegët si lojtari i ndeshjes. 23-vjeçari pësoi vetëm dy gola dhe bëri 36 pritje.

Por nuk është hera e parë që në ndeshjet e hokeit në akull në të gjithë botën ka çaste të tilla të çuditshme. Më parë, pjesëtarët e Carolina Hurricanes kanë dhënë lojtarit të ndeshjes një sëpatë, ndërsa ata të Neë York Rangers kanë dhuruar kapele magjistari.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia