Fiorentina dhe Juve e mbyllin 0-0, debutim i “hidhur” i Sarrit

fiore juve 600x338

Barazim pa gola në ndeshjen e parë të javës së tretë të Serisë A, mes Fiorentinës dhe Juventusit.

Në stadiumin “Artemio Franchi” të Firences, Maurizio Sarri nuk ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshme, pasi Fiorentina ishte më pranë golit, me sulmuesin Chiesa që goditi traversën në pjesën e parë.

Bardhezinjtë nuk patën fat me dëmtimet, duke u detyruar që të bënin 3 zëvendësime (Douglas Costa, Pjanic dhe Danilo) për probleme fizike.