Interit i mjafton një gol ndaj Udineses, parakalon Juven në krye të Serisë A

sensi 594x338

E treta fitore radhazi për Interin, që mundi me rezultatin 1-0 Udinesen në San Siro dhe ngjitet në kuotën e 9 pikëve pas 3 ndeshjeve të para të Serisë A.

Skuadra e Contes arriti suksesin falë një goli të Sensit në minutën e 44-t. Mesfushori shtatshkurtër shënoi me kokë pas një krosimi të mbrojtësit veteran Godin.

Udinese luajti me 10 lojtarë që nga minuta e 34-t, pasi De Paul i dha një shuplakë Candrevës dhe arbitri e ndëshkoi me karton të kuq argjentinasin pasi e pa episodin në VAR.

Me këto 3 pikë, Interi kryeson i vetëm kampionatin italian, me dy pikë më shumë sesa Juventusi.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete në 24 orët e fundit nga Covid-19
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 125 raste të reja nga 1983 testime të kryera
  • LAJMI I FUNDIT | Në spitalet po trajtohen 204 pacientë, 12 në terapi intensive, 3 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Që nga nisja e pandemisë kanë humbur jetën 2321 persona