Nuk donte të zëvendësohej, shoku i skuadrës e ngre në krah

dzubaaaa 1100x620

Zenit vazhdon të bëjë paraqitje të mira këtë fillim sezoni në futbollin rus, duke grumbulluar 20 pikë në 9 ndeshjet e para. Port ë premten, në fitoren 3-1 kundër Arsenal Tula-s, ka ndodhur një episode mjaft i rrallë.

Ishte minuta e 75-të e lojës kur dhe Zeniti ishte duke fituar 2-1. Trajneri Semak bëri thirrje për një zëvendësim. Jashtë Azmoun, në lojë Erokhi. Por sulmuesi Iranian nuk ishte aspak dakord me këtë vendim të trajnerit të tij.

Ai as që e mori mundimin të dilte nga fusha, madje u drejtua qendrës së saj. Në këtë moment, ishte sulmuesi 196 cm, Dzuba, ai që iu afrua dhe e ngriti shokun e tij në krah duke e nxjerrë nga fusha e lojës.

Në minutat e fundit të ndeshjes, Zenit shënoi edhe golin e tretë me Shatov, duke vulosur fitoren.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia