Shoku i skuadrës humbet kohë, Dzyuba e merr në krahë dhe e nxjerr jashtë fushe

sulmuesi 1100x620

Një episod i veçantë ka ndodhur në kampionatin rus të futbollit, gjatë ndeshjes Zenit-Arsenal Tula.

Edhe pse skuadra e tij ishte në avantazh, sulmuesit të kombëtares ruse, Artem Dzyuba, nuk i pëlqeu fakti që shoku i skuadrës Azmoun po vonohej që të dilte nga fusha për zëvendësim.

Qendërsulmuesi e mori në krahë dhe e nxori nga vija fundore.