Elbasan, sherri përfundon në plagosjen me thikë të një 62- vjeçari

thika 1100x620

Një sherr banal ka degjeneruar në therjen e një shtetasi 62-vjeçar, në qytetin e Elbasanit.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Syrja Dylgjeri” të qytetit, aty ku shtetasi Enver Xhezairi është plagosur me thikë nga shtetasi Myslym Lecaj.

Viktima e sulmit është transportuar në repartin e kirurgjisë të spitalit të Elbasanit, dhe sipas burimeve ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Forcat e rendit nuk kanë sqaruar ende shkaqet e konfliktit, që kulmoi në plagosje pas momente të tëra ku dy protagonistët janë rrahur, madje edhe duke u kafshuar me njëri tjetrin.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 238 raste të reja dhe 7 humbje jete
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 238 raste të reja dhe 7 humbje jete
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 238 raste të reja dhe 7 humbje jete