Aksident i tmerrshëm, treni përplas autobusin

treni autobusi 600x338

Ky është momenti i tmerrshëm kur një tren përplas një autobus duke shkaktuar vdekjen e shoferit të autobusit dhe plagosjen e 9 pasagjerëve.

Aksidenti ka ndodhur në Kazakistan, kur autobusi u bllokua mbi hekurudhë nga trafiku.

57 pasagjerë shpëtuan pa lëndime pasi shoferi hapi derën e pasme në momentet e fundit dhe u tha që të zbrisnin me urgjencë.

Aksidenti ka ndodhur pranë Almatit, qytetit më të madh të Kazakistanit.