Basha uron nxënësit: Jeni simboli i shpresës, një e ardhme më e mirë nuk do të vonojë

70715806 2624991930885305 8006479622893993984 o 600x338

Edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar fëmijët që fillojnë vitin e ri shkollor.

Të dashur nxënës, prindër dhe mësues, ju uroj nga zemra vit shkollor të mbarë dhe të ndriçuar nga drita e dijes! Lulet…

Posted by Lulzim Basha on Monday, September 16, 2019

Për liderin e PD-së, “lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës dhe besimit tek një e ardhme më e mirë për të gjithë fëmijët e Shqipërisë”, duke shtuar se kjo  e ardhme “nuk do të vonojë”.