Buzëqesh Barça, Messi i gatshëm ndaj Dortmundit në Champions

messs 1100x620

Lionel Messi ka lënë pas dëmtimin e pësuar përpara nisjes së La Liga-s dhe do të jetë i gatshëm kundër Borusias së Dortmundit për takimin e parë Champions League.

Lajmi konfirmohet nga vetë klubi katalanas nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ku veç tij, në dispozicion do të jetë edhe portieri Neto.

Argjentinasi, i cili mungon në takime zyrtare, prej finales së Kupës së Mbretit, më 25 maj, i është bashkuar skuadrës në stërvitje me ngarkesë të plotë.

Messi do të udhëtoj drejt Gjermanisë për takimin e rëndësishëm që luhet këtë të martë ndërsa mbetet për t’u parë nëse do të jetë pjesë e formacionit nga minuta e parë apo jo.

  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, plagosje me armë zjarri brenda zyrës elektorale të PD-së
  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, Lulzim Basha po i drejtohet zyrës elektorale ku ndodhi ngjarja
  • LAJMI I FUNDIT | I plagosuri, Bledi Oshtuni