PSG ndaj Realit në Champions, konfirmohen mungesat e 3 yjeve

psgggg 1100x620

Të shtunën në Ligue 1, PSG zbriti në fushën e lojës me yllin Brazilian Neymar edhe pse mes shumë polemikash.

Megjithatë, mbrëmjen e së mërkurës kampionët e Francës do të ndeshen në Champions League dhe do të duhet të bëjnë pa 3 lojtarë mjaft të rëndësishëm në skuadër.

Kylian Mbappe dhe Edinson Cavani ishin të parët të konfirmuar se do të mungojnë në këtë sfidë të parë të këtij edicioni në Champions, ndërsa të hënën është konfirmuar edhe mungesa e gjermanit Draxler.

Ndoshta, PSG duhet të qetësohet disi me rikthimin e Neymar, por edhe me faktin se edhe Reali do të jetë me mungesa në këtë ndeshje. Zidane duhet t’i bëjë llogaritë pa brazilianin Marcelo për arsye dëmtimi.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Synojmë të marrim 5 mandate në qarkun e Beratit
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Rikthimi i votës së majtë garanton mandatin e 5 në Berat