Alizoti pranon inskenimin: Ish-deputeti na premtoi 200 mijë euro

MB ALIZOTI BABALE frame 155 1100x620

Në seancën e radhës të dosjes “Babalja”, i pandehuri Fredi Alizoti pranoi inskenimin e audio-përgjimit ku pretendohej se fliste vëllai i ish-ministrit të brendshëm. Duke iu përgjigjur pyetjeve të prokurorëve, ai tha se për audio-përgjimin e rremë i ishin premtuar 200 mijë euro nga ish-deputeti, Ervin Salianji, i pandehur në proces. Sipas Alizotit i njëjti kishte siguruar stilolapsat përgjues.

I akuzuari si aktrues i zërit të Geron Xhafajt tha se kishte treguar të vërtetën pasi nuk kishte marrë pagesën e premtuar. Pyetjes së avokatëve se përse kishte komunikime miqësore telefonike me zyrtarë të lartë të Policisë së Fierit, Alizoti shpjegoi se nuk i kishte miq, por se tek ata ndihej i sigurt.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Synojmë të marrim 5 mandate në qarkun e Beratit
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Rikthimi i votës së majtë garanton mandatin e 5 në Berat