Darka e Bashës me aleatët, opozita në kërkim të unifikimit të qëndrimeve

Koordinimi i qëndrimit të opozitës, për t’i folur njëzëri qytetarëve dhe faktori ndërkombëtar ka qenë në qendër të bisedës në darkën informale që zhvilloi mbrëmjen e së martës kryetari i PD, Lulzim Basha me aleatët.

Opozitarët fajësojnë Edi Ramën se nuk pranon dialogun, duke refuzuar se ka një krizë politike në Shqipëri, por vetë ata jo vetëm janë të gatshëm për dialog por gjithashtu po punojnë për një platformë kombëtare për zgjidhjen e krizës.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 3 humbje jete në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 156 raste të reja nga 3079 testime të kryera
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Në spitale po trajtohen 155 pacientë, 15 në terapi intensive, 4 të intubuar