Ish-lojtari i Skënderbeut shtang San Siron, i shënon Interit

ola 1100x620

Të gjithë e mbajnë mend Peter Olayinka kur shënonte me bluzën e Skënderbeut të Korçës.

Tashmë korçarët janë në ditë të vështira, ndërsa sulmuesi nga Nigeria vazhdon të shkëlqejë, madje ka arritur majat me Slavian e Pragës. Ai shtangu mijëra të pranishëm në “San Siro”, duke i shënuar një gol të bukur Interit të Contes në ndeshjen e parë të grupeve në Champions League.

Ishte minuta e 64 e ndeshjes kur sulmuesi i Slavias përfitoi nga një topi i devijuar nga portieri Handanovic dhe arriti para të gjithëve duke e dërguar topin në rrjetën e zikaltërve.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Synojmë të marrim 5 mandate në qarkun e Beratit
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Rikthimi i votës së majtë garanton mandatin e 5 në Berat