“Të bësh ëndrrën realitet”, vajza gjen unazën e fejesës në stomak

jenna1 1100x620

Jenna Evans, një vajzë nga Shtetet e Bashkuara priti vite për të marrë një propozim nga mashkulli i ëndrrave, që sot është i fejuari i saj.

Por këtë javë, unaza që vetë e dizenjoi, duke zgjedhur vetë edhe gurët, plot 2.4 karatë diamante,  përfundoi në stomakun e saj.

 “Pashë në ëndërr sikur ishim në një stacion treni dhe ishte një situatë shumë e rrezikshme dhe Bobi më tha, kapërceje unazën”, deklaroi vajza.  

So, in case you missed it, I swallowed my engagement ring in my sleep on Tuesday night. I actually remember doing it,…

Posted by Jenna Leigh Howell on Thursday, September 12, 2019

Por ëndrra e saj përfundoi me lajmërimin e ambulancës. “Kur u zgjova, pashë që unazën nuk e kisha në gisht. E kuptova menjëherë se ku ishte. Në stomakun tim”.

 Ora 8 e mëngjesit, çiftin e gjeti në spital, ku iu desh të shpjegonte situatën e sikletshme dhe endoskopia e vërtetoi pretendimin e tyre.

 “U lumturova që e mora prapë unazën. Tani do të mbahet mend si një histori humori”, thotë ajo.  Një aventurë e çmendur, që na kujton se duhet pak më të kujdesshëm, edhe kur biem për të fjetur.