Ylli i Shpresave shënon dhe në UEFA Youth League me Chelsea-n

brojaaaa 1100x620
Broja - 6

Armando Broja vazhdon të shkëlqejë me të rinjtë e Chelsea-t dhe këtë gjë e ka bërë këtë herë në UEFA Youth League.

Ylli i Shpresave të Shqipërisë ishte në formacionin e skuadrës londineze ndaj Valencias dhe gjeti edhe rrugën e rrjetës në pjesën e dytë, në ndeshjen e mbyllur në barazim 3-3.

Ky sezon ka nisur në mënyrë të shkëlqyer për talentin e ri shqiptar, i cili ka arritur të shënojë 6 gola në 5 ndeshjet e para në kampionat me skuadrën e 18-vjeçarëve të Chelsea-t.

Ai u bë pjesë e Shpresave të Shqipërisë në ndeshjet e muajt shtator, ku skuadra kuqezi u mposht dy herë nga 4-0, nga Franca dhe më pas edhe nga Austria, por nuk mundi të gjejë rrugën e rrjetës.

  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, plagosje me armë zjarri brenda zyrës elektorale të PD-së
  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, Lulzim Basha po i drejtohet zyrës elektorale ku ndodhi ngjarja
  • LAJMI I FUNDIT | I plagosuri, Bledi Oshtuni