Basha mbledh sërish aleatët, Kryemadhi: S’lëvizim asnjë presje nga qëndrimet tona

Lulzim Basha mblodhi mbrëmjen e së mërkurës sërish aleatët e Partisë Demokratike në një takim që ka zgjatur rreth 60 minuta. Kjo ka ndodhur pas ftesës së OSBE dhe të Ramës ndaj PD, për të marrë pjesë në tryezën e dialogut për reformën zgjedhore.

Në këtë takim, veç aleatëve të PD, zotit Fatmir Mediu, Nard Ndokës, Dashamir Shehit, ka qenë edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, por edhe Oerd Bylykbashki, një njohës i mirë i çështjeve zgjedhore. Kjo për shkak se i gjithë diskutimi i ditës së sotme ka qenë pikërisht te reforma zgjedhore.

Pas përfundimit të takimit, Kryemadhi konfirmoi se opozita, pavarësisht ftesës së ditës së sotme për dialog, vazhdon të ketë platformën e saj për zgjidhjen e krizës.

“Nuk lëvizim as një presje nga të gjitha qëndrimet tona, do të vazhdojmë të ecim përpara me platformën që opozita ka gati për zgjidhjen e krizës. Grupet e punës po punojnë, fronti opozitar janë 85% e shqiptarëve”, u shpreh Monika Kryemadhi pas daljes nga takimi.