Rrufeja godet fushën, dy futbollistë përfundojnë në spital

futbollistettt 1100x620

Dy futbollistë përfunduan në spital në Xhamajkë pas një rrufeje që ra në fushën e futbollit në një stadium në Kingston.

Rrufeja ra në minutën e 82-të në ndeshjes ndërsa dy lojtarët përfunduan të shtrirë, ndërsa u dërguan më pas me shpejtësi në spital. Njëri prej tyre është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Pamjet u regjistruan nga një spektator në ndeshjen e vlefshme për Manning Cup midis Wolmer’s Boys dhe Jamaica College.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 3 humbje jete në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 156 raste të reja nga 3079 testime të kryera
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Në spitale po trajtohen 155 pacientë, 15 në terapi intensive, 4 të intubuar