Renditja FIFA, Shqipëria në vendnumëro, Kosova ngrihet “vetëm” me një vend – A2

Renditja FIFA, Shqipëria në vendnumëro, Kosova ngrihet “vetëm” me një vend

RENDITJA E FIFAS frame 0 1 1100x620

Renditja e re e FIFA e gjen Shqipërinë në të njëjtin pozicion si në muajt e kaluar. Pavarësisht humbjes ndaj Francës dhe fitores 4 me 2 përballë Islandës, kuqezinjtë mbajnë vendin e 64.

Ngjitet vetëm një shkallë më lart Kosova e cila ka arriti rezultate të rëndësishme në muajin shtator. Përfaqësuesja dardane ka vendosur rekord duke u pozicionuar për herë të parë në histori në vendin e 119.

Sa i përket kreut të këtij klasifikimi, renditja vijon të kryesohet nga Belgjika, ndërkohë që Franca ka parakaluar Brazilin duke kaluar në vendin e dytë.

  • LAJMI I FUNDIT | 20 raste të reja me koronavirus në Shqipëri në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Humb jetën një tjetër person nga koronavirusi, shkon në 13 numri i viktimave
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 77 persona në spitalin Infektiv, 8 në terapi intensive, 3 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 8 të shëruar në 24 orët e fundit, 52 në total
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 129 raste në Tiranë, 26 në Durrës, 4 në Lushnje, 5 në Elbasan
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 23 raste në Fier, 4 në Kavajë, 2 në Rrogozhinë, 15 në Korçë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 5 raste në Vlorë, 8 në Shkodër, 5 në Lezhë, 1 në Berat
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 2 raste në Has, 5 në Krujë, 4 në Tropojë, 3 në Pikë, 2 në Mirditë