Ambasadori britanik reagon pas vendimit për Saimir Tahirin

Publikuar më: 20/9/2019, ora 15:53
2ba6b888 d1c4 4605 b027 093e6e6e279f 1024x682

Ambasadori britanik reagon pas vendimit për Saimir Tahirin

Publikuar më: 20/9/2019, ora 15:53

Në unison me Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, edhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar ka reaguar për dënimin e dhënë një ditë më parë ndaj Saimir Tahirit.

“Vendimi mbi Saimir Tahirin tregon se sistemi ligjor i Shqipërisë po maturohet. Por mungesa e dënimit për akuza më të rënda ngre dyshime dhe vërteton rëndësinë e përfundimit të Reformës në Drejtësi”, thuhet në reagimin e ambasadorit britanik në Tiranë Duncan Norman.