Flakë në fabrikën kimike, fuçia fluturon në ajër si një raketë, shkatërron makinat

vlcsnap 2019 09 20 12h05m31s326 1100x620

Një industri kimike u përfshi nga zjarri në Stamboll ditën e djeshme, duke lënduar seriozisht dy zjarrfikës që po tentonin të merrnin situatën nën kontroll, diçka që ndodhi vetëm pas disa orësh.

Gjithsesi, lajmi ka bërë xhiron e rrjeteve sociale edhe për pamjet dramatike dhe po aq spektakolare të shpërndare nga televizioni Haber Global të një fuçie që ndodhej brenda godinës, që nga presioni i ushtruar fluturoi me dhjetëra metra në ajër, si të ishte një raketë ushtarake, për të rënë pas disa sekondave në afërsi të makinave që ndodheshin të parkuara.