Francesco Totti rikthehet në fushë, kësaj radhe në një kampionat ndryshe

fransesco totti trivia 1100x620

Kapiteni legjendar i Romës, Francesco Totti do t’i rikthehet futbollit të luajtur. Mos u shqetësoni!! Totti nuk ka zgjedhur ende ta tradhtojë ekipin e tij të zemrës ku kaloi të gjithë karrierën si futbollist profesionist.

Liga nuk do të jetë Serie A dhe nuk është një kampionat ku luajnë 11 lojtarë në fushë, por vetëm 8. Në këtë skuadër të kampionatit të quajtur Serie A1 ai nuk do të jetë vetëm, bashkë me të do të jenë dhe shumë ish yje të ekipit nga kryeqyteti si Vucic, Candela, Pizarro dhe Perrota.

Ideja u propozua nga vetë ish kapiteni verdhkuq dhe u mirëprit nga ish bashkëlojtarët. Skuadra do të quhet Totti Sporting. Trajner do të jetë Carlo Cancellieri, ndërsa portieri do të jetë i vetmi në fushë që nuk do të ketë një të kaluar si futbollist profesionist.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte