Bayern Munich poker ndaj Koln, Coutinho gjen golin e parë si bavarez

Screenshot 2 600x338

4 gola ka shënuar Bayern Munich në ndeshjen e 5 të Bundesligës përballë ekipit të Koln. Bavarezët vinin nga një barazim në ndeshjen e fundin me Leipzig dhe nuk mund të lejonin që të humbisnin pikë të tjera duke lënë kundërshtarët të fitonin diferencë në renditje.

Ndeshja u hap menjëherë me gol, me të përhershmin Lewandowski, i cili në minutën e 48 realizoi sërish duke dyfishuar rezultatin. Në minutën e 62 një penallti u shndërrua në gol nga i sapoardhuri në ekip Coutinho. Rezultati 4-0 u vulos nga Perisiç në minutën e 73.

Në ndeshjet e tjera të Bundesligës u shënuan këto rezultate: Bayer Leverkusen-Union Berlin 2-0, Freiburg-Ausburg 1-1, Hertha Berlin-Paterborn 2-1.