Tërmeti, Rama anulon vizitën në Shtetet e Bashkuara

rama 4 1100x620

Kryeministri Edi Rama ka anuluar udhëtimin për në New York  si pasojë e tërmetit të fuqishëm që ka goditur Shqipërinë, veçanërisht Durrësin dhe Tiranën.  KM Rama ndodhet në Frankfurt dhe pritet të kthehet në orët në vazhdim në Tiranë.

Kryeministri Edi Rama ka folur në telefon edhe me kryeministrin italian Giuseppe Conte, i cili i ka shprehur solidaritetin e plotë të Italisë dhe gatishmërinë për të mbështetur Shqipërinë në përballimin me pasojat e tërmetit të rendë.