Cikalleshi nuk ndalet më, shënon sërish në Turqi

ttttttttttttt 1100x620

Sokol Cikalleshi vazhdon të tregojë se është në një formë të shkëlqyer, duke arritur të gjejë sërish rrugën e rrjetës në futbollin turk me skuadrën e Akhisarspor.

Bomberi kuqezi arriti të shënojë në minutën e katër të shtesës, duke e vulosur rezultatin në 3-1 në favor të skuadrës së tij ndaj Hatayspor.

Ky ishte goli i dytë, pas atij të një jave më parë, për sulmuesin nga Kavaja. Por ajo që vlen më shumë është fakti që ai ka bindur drejtuesit e ekipit dhe në dy ndeshjet e fundit ka qenë sulmuesi kryesor, duke e konkretizuar këtë edhe me dy realizime, pasi atij me kombëtaren ndaj Islandës.