Java e modës në Milano, Armani i bën homazh natyrës

Giorgio Armani i bëri homazh natyrës në koleksionin e ri pranverë verë 2020-të. Ngjyrat e tokës dhe printimet me lule dominuan veshjet e ikonës italiane të modës.

85-vjeçari, i pagëzuar me nofkën “Mbreti Giorgio” në vendlindjen e tij, e nisi shfaqjen në Milano me kostumet e tij karakteristike, duke prezantuar xhaketa të shkurtra me jake të rrumbullakët dhe mëngë të stilit kimono.

Në ambientin që dukej si një kopsht, modelet parakaluan me pantallona të ngushta ose të derdhura, funde me prerje e fustane të gjatë rrezatues.

Ngjyrat fillestare të tokës u çelën më pas në bojqielli, mente dhe rozë. Dominonin këpucët e sheshta, ndërsa çantat e vogla dhe të rrumbullakëta përbëheshin nga i njëjti material si veshjet.

Java e modës në Milano mbyllet të hënën në 23 shtator.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Synojmë të marrim 5 mandate në qarkun e Beratit
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Rikthimi i votës së majtë garanton mandatin e 5 në Berat