Gjyqi ndaj Shullazit nuk ka fund, shtyhet sërish seanca

shullazi 600x338

Mungesa e avokatëve u bë shkak për dështimin e seancës së radhës ndaj Emiliano Shullazit dhe grupit në Apelin e Krimeve te Rënda. Këtë të hënë nuk ishte prezent avokati i të pandehurit Endrit Zela.

Debate në seancë shkaktoi edhe prania e gjyqtarit Arben Vrioni, për të cilin të pandehurit kanë kërkuar përjashtim nga trupa. Seanca e radhës në 7 tetor.