Tërmetet në Shqipëri, Presidenti i PE: Europa gati të ndihmojë

wo04 Eu pres 1100x620

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, ka shprehur mbështetjen e unionit për Shqipërinë, pas tërmeteve që goditën vendin ditën e shtunë, ku pati dëme materiale në disa qytete, si Tiranë e Durrës dhe fshatrat përreth.

“Në këto orë të vështira qëndrojmë pranë popullit shqiptar. Mendimet tona shkojnë për ata që janë lënduar ose kanë humbur shtëpitë. Europa është gati të ndihmojë për rikuperimin dhe rindërtimin e tyre”, shkroi Sassoli në Twitter.