Ylli i filmave horror ndërron jetë në moshën 80-vjeçare

Aktori Sid Haig ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare.

Lajmin e dha sot bashkëshortja e tij, Suzie, e cila njoftoi se ai u shua ditën e shtunë.

Haig u bë i famshëm si Captain Spaulding në trilogjinë “House of 1000 Corpses” të regjisorit Rob Zombie.

Karriera e tij 50-vjeçare përfshin edhe filma si “Bone Tomahawk”, “Hatchet III” dhe “Devil in My Ride”.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte