“Knock out” i tmerrshëm, ngrihet në këmbë dhe kujton se ka fituar

ko quevedo 1100x620

Një ngjarje e pabesueshme ka ndodhur gjatë një ndeshjeje kikboksi.

José Maria Quevedo u rrëzua në tokë nga francezi Hakim Ketaieb, por disa sekonda pas “knock out”-it që pësoi, spanjolli u ngrit dhe doli nga ringu me duart lart, në shenjë fitoreje.

Duket se goditja që pësoi ishte aq e fortë, sa truri i Quevedo u turbullua krejtësisht.

Menjëherë, arbitri ndërpreu dyluftimin.