Sërish lëkundje sizmike në Tiranë

Untitled collage 3 18 1100x620

Një tërmet me magnitudë 3.4 Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës 07:22 minuta.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 9 kilometra në veriperëndim të Durrësit dhe lëkundjet janë ndjerë dhe në Tiranë dhe rrethina.

Nuk raportohet për dëme të shkaktuara nga lëkundja e fundit sizmike që vjen pas tërmetit të fortë të së shtunës pasdite