“Higuita” sulmues shënon golin “akrep”

Shënoi tre gola në fitoren 4-1 të klubit të tij, Ludogorets, në sfidën kundër Neftochimik në kampionatin bullgar. Por goli i dytë personal dhe i treti për skuadrën, ishte vërtet spektakolar. Sulmuesi Mavis Tchibota, nga Kongo mori një krosim nga e djathta dhe pavarësisht se u hodh përpara para kohe dhe nuk arriti ta godiste topin me kokë, bën një veprim teknik për t’u admiruar duke e dërguar topin në rrjetë me thembër. Një gjuajtje që kujton pritjen e famshme të topit nga portieri kolumbian Higuita…

Goli i kongolezit Tchibota
Pritja e Rene Higuita
  • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama për A2: Nuk do të biem në pesimizëm për negociatat
  • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama për A2: Tani kanë hyrë në lojë të gjithë të mëdhenjtë
  • LAJMI I FUNDIT | Rama: Ka një barrikadë nga ana e Francës për të ndryshuar natyrën e procesit
  • LAJMI I FUNDIT | Rama në Bruksel: Ndarje nga Maqedonia? S’jemi në këto kushte
  • LAJMI I FUNDIT | Franca shuan optimizmin, Macron: Negociatat pas reformimit të BE