Meta citon Trump: Nuk ka demokraci, pa sovranitet

11 SHTATOR ILIR META frame 39821 1100x620

E ndërsa klasa politike u zgjua sot me zhvillime të reja brenda saj, kreu i shtetit vjen me një mesazh që ka si referencë presidentin amerikan Donald Trump: “Nuk ka demokraci, pa sovranitet”.

Me këtë shprehje të Trump, presidenti Meta u duke të tregohej mbi palët, sot kur nga njëra anë opozita jashtëparlamentare u ul në tryezën për reformën zgjedhore, e nga ana tjetër kreu demokrat Basha dhe kryetarja e LSI Kryemadhi shigjetojnë si përgjegjës kryesor Kryeministrin Rama dhe qeverisjen e tij për kushtet e reja të Bundestagut gjerman për hapjen e negociatave.

Në videon e postuar në rrjetet sociale, Presidenti Meta ndau një moment nga fjala e Trump, qe e cilësoi shumë domethënëse.

“Të dashur miq, E adhuroj këtë thënie të Presidentit Trump: “Nuk ka demokraci, pa sovranitet”, shkruan Meta.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte