Derbi i kryeqytetit, Tirana-Partizani luhet me drita

MB DERBI ME DRITA frame 0 1100x620

Ethet e derbit Tirana-Partizani pushtojnë këtë të diel kryeqytetin. Dy rivalët e përjetshëm të futbollit shqiptar përballen në javën e gjashtë në Kategorisë Superiore, por jo në orën 16:00 sikurse ishte parashikuar.

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se pas marrjes së garancisë nga OSHEE, superpërballja mund të zhvillohet nën ndriçimin e stadiumit, ndaj ndeshja është shtyrë për në orën 19:00.

E gjithë kjo pasiguri vjen si pasojë, e ndërprerjes së energjisë, në disa raste gjatë javëve të fundit, çka ka sjellë pezullimin e ndeshjeve për minuta të tëra.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte