Në kërkim për kultivim bimësh narkotike, policia ndalon 3 persona

policiaaa 1100x620

Policia e Krujës ka ndaluar 3 persona të shpallur në kërkim për veprën penale të kultivimit të bimëve narkotike, e kryer në bashkëpunim.

Pas hetimeve disa ditore, policia ka ndaluar shtetasi H. M. 64 vjeç, E. D. 24 vjeç dhe H. Rr. 64 vjeç për të cilët gjykata kishte caktuar masën arrest me burg për kultivimin e disa rrënjëve kanabis sativa në Krujë.

Ndërkohë që materialit i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme.