Spiropali: 30 Qershori u pagëzua edhe me ujin e bekuar të Venecias

Mbulim Spiropali frame 157 1100x620

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali u shpreh se Meta më 30 qershor e shkeli Kushtetutën dhe i kujtoi Kreut të Shtetit një deklaratë të bërë, ku, sipas saj, Meta thonte se nëse Venecia do të faktonte shkeljet e tij kushtetuese, ai do e linte Presidencën.

“A do ta mbajë Ilir Meta fjalën që i dha çimit.net kur u betua se “po tha Venecia e shkele, do iki vetë dhe s’merrem me e lehtë apo e rëndë shkelja”? S’besoj e mban, po që e shkeli e shkeli dhe 30 Qershori u pagëzua edhe me ujin e bekuar të Venecias”, shkruan Spiropali në rrjetet sociale.