Nuk ka fitues në derbin e Madridit, afrohet Barca

madrid atleti derby 1100x620

Derbi 274 midis Real Madridit dhe Atleticos nuk pati fitues.

Gara e shumëpritur u tregua shumë taktike dhe e mbyllur, duke mos arritur doza të larta emocioni nga të dy palët, dhe duke treguar një sistem mbrojtës të mirë nga Atletico dhe një organizim loje më dominant të Realit.

Portieri i Atleticos Oblak u tregua reaktiv në disa raste, veçanërisht ndaj gjermanit Kroos, por të dy ekipet ndanë pikët, duke i mundësuar Barcelonës një afrim domethënës, pas fitores së sotme 2-0 ndaj Getafes.