Tërmeti trondit Indonezinë, panik tek banorët

Publikuar më: 29/9/2019, ora 09:55
Untitled collage 4 12 1024x576

Tërmeti trondit Indonezinë, panik tek banorët

Publikuar më: 29/9/2019, ora 09:55

Mijëra banorë kanë braktisur banesat e tyre në Indonezi si pasojë e një tërmeti të fuqishëm që goditi vendin.

Lëkundja e fortë sizmike me magnitudë 6.1 Rihter u regjistrua mëngjesin e së dielës në ishullin Mindana dhe fatmirësisht deri tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme të mëdha.

Autoritetet njoftojnë se pas këtij tërmeti nuk ka alarm për tsunami.