Gola nga Brazili dhe Nigeria, Partizani “fotokopjon” fitoren në derbi të vitit 2002

partizani 600x338

Hera e fundit kur Partizani fitonte një derbi me dy gola të shënuar nga lojtarë të huaj ka qenë plot 17 vite më parë.

Në 23 nëntor 2002, ndeshja Tirana-Partizani përfundonte 0-2, njësoj si mbrëmjen e djeshme.

Atëherë shënonin një nigerian dhe një brazilian, Prince dhe Geraldinho. Dje shënuan braziliani William dhe nigeriani Solomon.