Nga ajsbergu në Antarktidë te breshka mes koraleve, ndahen çmimet për foton më të mirë – A2

Nga ajsbergu në Antarktidë te breshka mes koraleve, ndahen çmimet për foton më të mirë

Një foto e një ajsbergu që shkon drejt Antarktidës është fituese e çmimit “Sony Alpha”.

James Muir, autori i fotos shpërtheu në lot pasi mori çmimin. “Ky ishte ajsbergu i parë që shihja ndonjëherë dhe u shtanga për një moment nga madhësia e tij. Realizova disa foto dhe sytë mu mbushën me lot”, tha Muir.

Kjo foto ishte mbresëlënëse, por edhe të tjerat që arritën në finale në konkursin ku morën pjesë më shumë se 4 mijë foto ishin të jashtëzakonshme.

Shkarkoni aplikacionin e A2