City mundet në shtëpi, lejon Liverpool të shkëputet – A2

City mundet në shtëpi, lejon Liverpool të shkëputet

adamatraore cropped zf824ouh7f7v1gc3058sb291g 1100x620

Liverpool ka nisur zyrtarisht arratisjen drejt titullit kampion në Premier League. Ecurisë rekord të Reds i shtohet edhe paraqitja e dobët e Manchester City-t. Kampionët në fuqi u thyen 2-0 në shtëpi nga Wolverhampton.

Befasia erdhi pas dy golave të Traore në minutat 80 dhe 94. Tani “Cityzens” e shohin veten 8 pikë larg Liverpulit kryesues, ndërsa u afrohet rrezikshëm Arsenal. “Topçinjtë” janë vetëm një pikë larg vendit të dytë, pas fitores minimale me Bournemouth. Nga ana tjetër, Chelsea fitoi 4-1 kundër Southampton.