Publikohet lista e të grumbulluarve, Reja lë jashtë kombëtares kapitenin

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Edi Reja ka publikuar të dielën listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet ndaj Turqisë dhe Moldavisë.

Bie në sy mungesa e kapitenit Mërgim Mavraj dhe sulmuesit Armando Sadiku.

Të rejat e listës janë talenti i Tëente, 20-vjeçari Lindon Selahi, dhe 22-vjeçari Taulant Seferi.

Ndërkohë, në listën e lojtarëve të gatshëm janë Taulant Xhaka, Uzuni dhe Kaçe.

  • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama për A2: Nuk do të biem në pesimizëm për negociatat
  • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama për A2: Tani kanë hyrë në lojë të gjithë të mëdhenjtë
  • LAJMI I FUNDIT | Rama: Ka një barrikadë nga ana e Francës për të ndryshuar natyrën e procesit
  • LAJMI I FUNDIT | Rama në Bruksel: Ndarje nga Maqedonia? S’jemi në këto kushte
  • LAJMI I FUNDIT | Franca shuan optimizmin, Macron: Negociatat pas reformimit të BE