Start ëndrrash për Gladbach, goleadë dhe kryesim – A2

Start ëndrrash për Gladbach, goleadë dhe kryesim

GLADBACH KRYESON BUNDESLIGEN frame 100 1100x620

Borussia Monchengladbach fitoi 5-1 përballë Augsburg dhe rikthehet të kryesojë e vetme Bundesligën gjermane. Asnjë problem për vendasit, të cilët zhbllokuan ndeshjen pas vetëm 120 sekondave lojë dhe e mbyllën pjesën e parë në avantazhin e katër golave.

Me këtë fitore, Gladbach ngjitet në kuotën e 16 pikëve, një më tepër se Wolfsburgu që fitoi minimalisht me Union Berlin dhe dy pikë më tepër se skuadra si Bayern, Schalke apo Leverkusen.