Thirrja e ambasadorit amerikan në Kosovë: Votoni për të ardhmen tuaj – A2

Thirrja e ambasadorit amerikan në Kosovë: Votoni për të ardhmen tuaj

kosnett 600x338

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett, u bëri thirrje qytetarëve që ditën e sotme të votojnë për veten e tyre dhe të ardhmen e tyre.

Kosnnet shkruan në rrjetet sociale se dita e sotme është një ditë e rëndësishme.

“Mirëmëngjes #Kosovë! Dita e sotme është për të dalë dhe votuar. Vota juaj ka rëndësi – votoni vetë, vendin tuaj, të ardhmen tuaj”, shprehet Kosnett.