Korçë – Pogradec, përplasën dy automjete, një person në gjendje të rëndë

aksi 1100x620

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak përpara në Vloçisht, në aksin Korçë-Pogradec.

Dy mjete janë përplasur mes tyre, dhe si pasojë kanë mbetur të lënduar dy persona, njëri prej tyre në mënyrë të rëndë.

Të lënduarit i nisën në spitalin e Korçës me ambulancë, ndërkohë që forcat e rendit po hetojnë shkaqet e aksidentit.