Festimi i Maradonës pas fitores së parë të ekipit – A2

Festimi i Maradonës pas fitores së parë të ekipit

Diego Armando Maradona njihet për pasionin e tij për futbollin dhe reagimet kur skuadra e tij e zemrës apo ajo që drejton, humb apo fiton një ndjeshje.

Videoja e radhës vjen nga dhomat e zhveshjes të ekipit të Gimnasia, ku shfaqet trajneri argjentinas ndërsa kërcën për fitoren e parë të skuadrës së tij kundër rivalëve të Godoy Cruz me rezultatin 4-2.